Antalya - Halı Yıkama - Halı Temizleme - Muratpaşa - Kepez - Konyaaltı - Lara - Firmaları - Fiyatları

Halı Yıkama

Halı Ne Zaman Yıkanmalıdır?

Halılar genelde her mevsim geçişinde yıkanması gerekmektedir.
Türkiye’de bazı halı yıkama firmaları sadece yaz aylarında değil, tüm bir sene içersinde hizmet verebilmektedir.el dokuma halı mertan halı yıkama

Halı Yıkama ve Temizleme nasıl yapılmaktadır?

Halıların içerisinde bulunan ve gözle görülmeyen akarlar insan sağlığı açısından alerjik bir ortam yaratmaktadır. Evlerimizde kullanmakta olduğumuz halıları haftada en az 1 kez normal, ayda 1 kez de yoğun temizlik yani silme, süpürme yapmamız gerekmektedir. Yılda en az 2 kez de konuda uzman profesyonel halı yıkama firmaları tarafından yıkama yapılması gerekmektedir.
Öncelikle; Yıkama işini yapan firmanın bu konuda profesyonel, yeterli bilgi ve tecrübesi olmalıdır.
Halı yıkama işlemi hijyen olan ortamlarda profesyonel halı yıkama ekipmanları ile birlikte toz alma, otomatik yıkama ve halı sıkma makinaları ile yapılmalıdır. Halı şampuanları dikkatli seçilmelidir. İçeriğinde kimyasal madde bulunmayan bitkisel bazlı ürünler kullanılmalıdır. Klor bazlı dedterjanlardan kaçınılmalıdır. Bu tür deterjanlar birçok halıya zarar vermektedir.

Her halı aynı şekilde yıkanmaz. Halının iplik yapısına, dokuma tekniğine ve kullanılan boya cinsine göre gerekli yıkama yapılmalıdır..

Halı Yıkama Aşamaları nelerdir?

1. Sipariş alma aşaması

Halınızı yıkamaya vereceğiniz firmaya telefon açılmasıyla siparişiniz alınır ve belirtilen tarihte verilen adresten halılarınız kapıdan alınır. Bunun Karşılığında kaç adet alındığına dair size sipariş fişi verilir.

2. Etiketleme
Halıların yıkanma işlemi sırasında birbirine karışmaması için kişiye özel verilen abone numarası veya isim soy isimi yazılarak halıya zımbalanır.

3. Ölçme işlemi(halıların ayrımı - kontrol - ücretlendirme)

Halı temizleme işlemine geçmeden önce halı kirlilik durumuna, cinsine göre ayrılarak yıkama işlemine yapılır. Halı yıkama da ücretlendirme metrekare cincinden yapılmaktadır. Ücretler halının özelliğine ve cinsine göre değişmektedir. Değerli halıların yıkama ücretleri diğer normal halılara göre daha pahalıdır. Bunun sebebi ise bu tür halıların rakamsal değerinden kaynaklanan riskle birlikte yıkama aşamasında işçiliğin fazla olması, kullanılan yıkama ürünlerin pahalılığından kaynaklanmaktadır.