Halıdan Leke Çıkartmak - Halıdan Leke Nasıl Çıkar

Halıda oluşan Leke Nasıl Çıkar?

Halıdan Leke Çıkartma işlemi sanıldığı gibi çok kolay değildir. Antalya Merthan Halı yıkama olarak yılların vermiş olduğu tecrübe ile halıların üzerinde meydana gelen bir kısım lekeleri çıkarıyoruz. Kullanmış olduğumuz özel leke çıkarıcılar sayesinde yüzde yüze yakın sonuçlar almaktayız. Ne var ki, bazı lekelerin kalıcı olması da söz konusu olduğu durumlar da olmaktadır. Her leke yüzde yüz çıkar demek yanlış olur. Genellikle yün halılardan leke çıkarmak çok zordur.

Halı üzderinde sıklıkla karşılaşılan lekeler; Çay lekesi, kahve lekesi, oje lekesi, yağ lekesi, mum lekesi, mürekkep lekesi, sakız lekesi, süt lekesi, genel anlamda karşılaştığımız sorunların başında gelmektedir.

Özellikle günlük hayatımızda sürekli olarak kullandığımız çay, kahve, meyve suyu, meşrubat gibi içerisinde şeker miktarının fazla olması nedeniyle, halı iplerinde oluşan lekelerin çıkarılması oranını etkileyebilmektedir. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki; bir leke normal temizleme şartlarında çıkarılması zor yabancı bir maddedir.

Bu zor maddeler halının iplik yapısına ve rengine zarar verebilir. Bu tür zor lekeler bilinçli yöntemler izlenerek çıkarılabilirler. Nitekim bazı halı türlerine bağlı olarak çıkmayabilmektedir.

Sayın müşterilerimiz şunu bilmenizde fayda var.

Özellikle evlerimizde kullandığımız değerli halılar olan; nepal halı, yün halı, çin halıs,ı el dokuma halısı, ipek halı, plastik tabanlı kaymaz halılar, deko halılar, step halı, gibi halı türlerinde leke çalışması yapmak çok zordur.

Bazı halı yıkama firmaları işi bilmeyen veya usta diye geçinenler genellikle oksijen bazlı leke çıkarıcılar ( ağartıcı ) kullandıkları için halıya daha çok zarar vermektedirler. Halıda oluşan lekeler kronikleşmiş ise çıkartma olasılığı hiç yok denecek kadar azdır. Ama Makina halılarında ise lekeler genellikle çıkmaktadır.

Halıdan leke çıkarmak ile ilgili detaylı bilgiyi linklerimizden veya irtibat telefonumuzdan bilgi edinebilirsiniz.